PRODUKTY

Zabýváme se zakázkovou výrobou – svatební oznámení / diplomy / certifikáty / dopisní sady / stínidla / paravany / papírová přání / akvarelový papír / japonský washi papír na kaligrafie / origami / kusudama / historické tisky / knižní vazba

_IGP7398 – kopie

Papír vyrábíme tradiční evropskou technikou čerpání na síto a japonskými technikami  nagashi-zuki a  tame-zuki. K výrobě používáme vysoce kvalitní suroviny ze lnu, konopí, bavlny, pro japonský papír především lýko moruše (kozo) a gampi. Papírové moruše pěstujeme v ČR. Na menší projekty používáme též jutu, sisal, vodní řasu, slámu, vlákna kopřivy a dalších rostlin. Papír barvíme přírodními pigmenty.

Gramáže se pohybují od cca 30g/m2 u japonského papíru až po několika set gramové tlusté kartony u akvarelových papírů, vyrábíme až do formátu A2.

Papír z naší papírny je vhodný na svatební oznámení, novoročenky, diplomy, certifikáty, slavnostní menu, washi papír na kaligrafii, origami, kusudama, slunečníky, vějíře, paravany, originální stínidla a všude tam, kde oceníte dlouhověkou stálost a trvanlivost jak papíru, tak barvy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jsme schopni uspokojit i nejnáročnější požadavky klientů, pokud máte specifické přání či vizi, chcete do papíru něco zalisovat, ať už třeba bylinky na restaurační jídelní menu, kávu z kavárny na novoroční přání, chcete obarvit papír červeným vínem z vinohradů, přidat železné piliny z kovovýroby, nebo nastříhané obvazy k originální novoročence lékařské praxe, neváhejte nás kontaktovat na papyrea@rucni-papirna.cz

DSC_1649 – kopie

 

Napsat komentář