BIG SEE – Creative tourism Lublaň 2019

Gallery

Papyrea vyhrála hlavní cenu GRAND PRIX

Papyrea získala nominaci na festivalu BIG SEE ve Slovinské Lublani v kategorii Tvůrčí příběh a identita jako zážitek/ Creative story and identity as experience 2019 a v této kategorii jsme nakonec vyhráli hlavní cenu GRAND PRIX.

Festival je součástí akce Měsíc designu Lublaň, které se účastní 19 zemí střední a jihovýchodní Evropy. Přehlídka zahrnuje kategorie Architektura, Interiérový design, modá, dřevo v široké škále využití a zážitková turistika. Více o festivalu se můžete dočíst zde na webu bigsee.eu

Odborná porota vybírala z 12 nominovaných destinací střední a jihovýchodní Evropy a těmito slovy ohodnotila vítěznou Ruční papírnu ve Zdislavě.

Tvůrčí příběh Papyrey je příběhem znalostí a hodnot. Kombinuje odbornost ruční výroby papíru s malebnou krajinou severních Čech a osobním nadšením majitelů. Propojuje své návštěvníky aktivitou a nabízí pocit pospolitosti mimo technologii – to je to, co mnoho lidí dnes na cestách hledá. Nejen, že se jedná o jedinečný zážitek pro cestovatele, ale  obohacuje také místní komunitu. Papyrea zároveň uchovává část našich tradičních znalostí a hodnot, které nám pomáhají vidět, že kultura a pokrok nejsou o zapomínání na naši minulost, ale spíše o její ocenění.

odkaz na náš nominační profil 

Děkujeme odborné porotě a Vám všem, kteří jsme u toho s námi 🙂

Foto: Big See a Papyrea